سوالات متداول

1 - من هیچکدام از مخاطب های سایت ایده لینک نیستم.حضور من چگونه است؟
سایت ایده لینک با توجه به مخاطبانی که دارد فضایی ایجاد میکند که خود این فضا باعث رشد و ایجاد خلاقیت در ذهن شما میشود که خود شما نیز بتوانید ایده های خود را مطرح کنید و با حضور خود در این فضا ایده خود را کامل و پخته تر ارائه دهید تا با حمایت بیشتری روبرو شود.
2 - من به این فضا و ایده پردازی علاقه مندم اما اکنون ایده ای ندارم.حضور من چگونه است؟
سایت ایده لینک بخشی در نظر گرفته است به عنوان فراخوان ایده برای افراد مستعد و ایده پردازی که اکنون ایده ای در ذهن خود برای ارائه ندارند.این بخش به صورت مسابقه و داوری و اصولا با همکاری یک صنعت یا ارگان بزرگ برگزار میشود و مشکل یا چالش آن ارگان را بیان میکند تا ایده های ناب شما را در رابطه با آن مشکل دریافت کند و پس از داوری اولیه توسط تیم ایده لینک به برگذار کننده مربوطه جهت اجرایی کردن ایده ارجاع دهد.
3 - من به عنوان یک شتابدهنده یا مشاور چگونه در سایت فعالیت میکنم؟
این گروه از مخاطبان ایده لینک شامل گستره زیادی از افراد با تخصص های مختلف میشود.که بیشتر شامل منتورین فنی مانند اساتید دانشگاه ،بازاریاب ها،افرادی دارای تجربه بالا در زمینه ایجاد کسب و کار،شرکت های شتابدهنده و غیره میشود.این دسته افراد از علم و تجربه خود برای پیشرفت و گسترش ایده استفاده میکنند و حضور آن ها برای گسترش بسیار مهم است.در مواردی خود سرمایه گذاران شتابدهنده هم هستند که در این حالت پروفایل خود را به این صورت بیان میکنند تا به راحتی قابل تشخیص باشد.
4 - برای چه ایده لینک؟
تمام تلاش تیم ایده لینک در راستای این هدف است که مسیری راحت و تسهیل شده برای کسانی که میخواهند در زندگی خود تغییری ایجاد کنند فراهم آورد و با پیدا کردن هم سفر مناسب برای شما این مسیر را لذت بخش و چالش برانگیز تر سازد. ایده پردازی و تلاش برای ساختن چیزی که ایده خود شماست یکی از لذت بخش ترین فعالیت های زندگیتان میشود بنابر این ناامید شدن در این فضا معنی ندارد زیرا چالش هایی برایتان مطرح میشود که خودش سرشار از تجربه و دانش برای شماست و این تجربه و دانش خودش تضمینی برای شماست که در آینده از اینگونه چالش ها سر بلند بیرون بیایید.
5 - بعد از ثبت ایده در ایده لینک، مالک معنوی ایده چه کسی است؟ ایده پرداز یا ایده لینک؟
مالک معنوی ایده همیشه خود ایده پرداز است و ایده لینک صرفا یک بستر ارتباطی برای ارتباط و اتصال ایده پرداز با شتابدهنده و یا سرمایه گذار مناسب است.
6 - ایده لینک را در یک جمله تعریف کنید.
ایده لینک صرفا یک بستر ارتباطی هوشمند است که ایده پرداز، شتابدهنده و سرمایه گذار مناسب را به طور اتوماتیک به هم معرفی می کند.
7 - چه ضمانتی بابت کپی نشدن و به اصطلاح دزدیده نشدن ایده وجود دارد؟
مالک معنوی و مسوول ایده، همیشه خود ایده پرداز است. ایده پرداز باید طوری ایده خود را بیان کند که ایده لو نرود و دزدیده نشود. این خطر در همه جا حتی در جلسات حضوری هم وجود دارد. پس مسوول ایده همیشه خود ایده پرداز است. از طرفی سایت ایده لینک برای هر ایده آیدی واحد و تاریخ ثبت، در نظر گرفته است. اگر شکایتی مبنی بر کپی شدن و دزدیده شدن ایده در داخل سایت ایده لینک وجود داشت. کسی که زودتر ایده را در ایده لینک ثبت کرده باشد مالک ایده است مگر اینکه مدارکی دال بر ثبت زودتر ایده در مراجع معتبر برای اراِیه به دادگاه داشته باشد.
8 - آیا حتما سرمایه گذار یا شتابدهنده مناسب ایده من در ایده لینک پیدا می شود؟
معرفی شتابدهنده و یا سرمایه گذار مناسب ایده شما، توسط سیستم و به طور اتوماتیک از بین شتابدهنده ها و سرمایه گذارهایی که در سایت ثبت نام کرده اند صورت می گیرد. هر چه تعداد کاربرهای ایده لینک بیشتر باشد احتمال پیدا شدن مورد مناسبتر بالاتر می رود. بنابراین نمی توان گفت که حتما یا چه تعداد مورد به شما پیشنهاد داده می شود. سیستم ایده شما را بر اساس ویژگیهایی که دارد به شتابدهنده ها و سرمایه گذاران مناسب پیشنهاد می دهد، ممکن است شتابدهنده ها و یا سرمایه گذاران زیادی ایده شما را درخواست دهند و یا ایده شما نتواند نظر هیچ شتابدهنده و سرمایه گذاری را جلب کند.
9 - نحوه قرارداد ایده پرداز با شتابدهنده یا سرمایه گذار چگونه است؟
ایده لینک فقط شتابدهنده ها و یا سرمایه گذارهای مناسب را به ایده پرداز معرفی می کند. هماهنگی جلسه حضوری و قرارداد و آنچه بین طرفین می گذرد بر عهده خود طرفین است و ایده لینک نظارتی بر آن ندارد. ایده لینک بستری است که افراد در زمینه کسب و کارهای جدید و دنیای استارت آپی و سرمایه گذاریهای جسورانه، می توانند یکدیگر (گزینه مناسب) را بدون جستجو و صرف وقت پیدا کنند.
10 - ایده لینک برای متخصصین چه می کند؟
متخصصین چه به صورت شخص چه به صورت شرکت، می توانند در ایده لینک در نقش شتابدهنده (منتور) ایفای نقش کنند و در زمینه تخصص خود، با ایده پردازی که می توانند بر روی ایده اش کار کنند و باعث رشد و اجرایی شدن آن شوند، آشنا می شوند.
11 - چند نوع کاربر در ایده لینک وجود دارد؟
چهار نوع کاربر در ایده لینک وجود دارد. کاربر عادی با رنگ سفید. کاربر ایده پرداز با رنگ زرد. کاربر شتابدهنده با رنگ بنفش. کاربر سرمایه گذار با رنگ سبز. در ابتدای ورود به سایت همه کاربر عادی هستند (چراغ سفید در کنار پروفایل). کاربر عادی با فعال کردن هر یک از نقشها، دیگر کاربر عادی (سفید) نخواهد بود. یک کاربر می تواند در یک نقش یا همزمان در دو و یا سه نقش ایده پرداز، شتابدهنده و سرمایه گذار، حضور داشته باشد.
12 - چراغهای رنگی در کنار آیکن پروفایل کاربر چه معنی و منظوری دارد؟
چراغهای رنگی کنار شکل پروفایل کاربر نشان دهنده نقش کاربر در ایده لینک است. چراغ سفید یعنی کاربر عادی. چراغ زرد یعنی کاربر ایده پرداز. چراغ بنفش یعنی کاربر شتابدهنده. چراغ سبز یعنی کاربر سرمایه گذار.
13 - کاربر سفید ایده لینک کیست؟
بعد از ثبت نام، در بدو ورود به ایده لینک، همه، کاربر عادی یا کاربر سفید ایده لینک هستیم. تکمیل کردن مشخصات پروفایل برای کاربر سفید، اختیاری است. کاربر سفید می تواند ایده ها را ببیند، ایده ها را تایید و امتیازدهی کند و برای دنبال کردن هر ایده آن را ذخیره کند. ایده ها و پروفایل های موجود با ویژگیهای مختلف را جستجو کند. پروفایلهای مختلف را دنبال کند و دیگران پروفایل او را دنبال کنند. کاربر سفید می تواند هر زمان که خواست به کاربر ایده پرداز / شتابدهنده / سرمایه گذار تبدیل شود.
14 - کاربر زرد ایده لینک کیست؟
در ابتدای ورود به سایت ایده لینک، یک کاربر سفید هستیم. با زدن دگمه زرد رنگ "می خواهم ایده ثبت کنم" و تکمیل مشخصات واقعی خود (شخص/شرکت) (لازم به ذکر است که متعهد می شویم که مشخصات واقعی و درست وارد کنیم) به کاربر ایده پرداز و با چراغ زرد رنگ در کنار عکس پروفایل تبدیل می شویم. (دیگر کاربر سفید نیستیم) و می توانیم هر تعداد که خواستیم ایده ذخیره و یا ثبت کنیم. هنگام ثبت ایده، مشخص می کنیم که ایده ما نیاز به شتابدهی دارد یا نیاز به سرمایه گذار. بعد از ثبت ایده و تایید شدن آن توسط ایده لینک، ایده ما بر اساس انتخاب ما، یا فقط برای شتابدهنده ها / سرمایه گذاران ارسال می شود، و یا هم برای شتابدهنده ها / سرمایه گذاران ارسال می شود و هم برای نظردهی کاربران و شرکت در رقابت، در سایت منتشر می شود. حالا ما منتظر می مانیم تا سیستم ایده لینک، ایده ما را به شتابدهنده ها (یا منتورها) و سرمایه گذاران مناسب معرفی کند، و اگر شتابدهنده ها/سرمایه گذارهای مورد نظر درخواست شتابدهی/سرمایه گذاری برای ایده ما صادر کردند. ایده لینک، ما را از اینکه چه شتابدهنده ها /سرمایه گذارهایی درخواست داده اند، مطلع می کند و ما میتوانیم پروفایل شتابدهنده ها/سرمایه گذارها را به طور کامل ببینیم و در صورت تمایل با پذیرفتن درخواست هر کدام، به ایده لینک این اجازه را می دهیم که اطلاعات پروفایل و اطلاعات تماس ما را برای شتابدهنده/سرمایه گذار مورد نظر ارسال کند تا آنها با ما تماس بگیرند. ایده لینک برای ثبت هر ایده مبلغ کمی را در نظر گرفته است تا از ثبت مواردی که ارزش ایده بودن ندارند و اسپم و هرزنامه به حساب می آیند، جلوگیری کند. ( در حال حاضر رایگان است.) اگر محتوا، تصویر و ویدیو ارسالی ایده ثبت شده، شامل این موارد باشد، از طرف ایده لینک برای قرار گرفتن در سایت، تایید نخواهید شد: مسایل سیاسی، غیراخلاقی و مستهجن، بر ضد ارزشهای دینی، پوشش نامناسب، شماره تماس، آدرس، آدرس ایمیل و هر گونه آیدی و مشخصه برای آدرسی دهی، شوخی و غیررسمی بودن. در صورت تایید نشدن ایده از طرف ایده لینک علت آن به ما گزارش می شود و ما می توانیم اشکالات وارده را رفع کنیم حتی در چندین مرحله، اما هزینه پرداختی، بازگشت داده نمی شود. حتی این امکان وجود دارد که ایده خود را وارد کرده و ذخیره نماییم و بعد از اطمینان داشتن، آن را ثبت نهایی کنیم.
15 - کاربر بنفش ایده لینک کیست؟
در ابتدای ورود به سایت یک کاربر سفید هستیم. با زدن دگمه "می خواهم شتابدهی کنم" و تکمیل مشخصات واقعی خود (شخص/شرکت) (لازم به ذکر است که متعهد می شویم که مشخصات واقعی و درست وارد کنیم) و شارژ مالی حساب کاربری خود به کاربر شتابدهنده و منتور ایده لینک با چراغ بنفش در کنار عکس پروفایل تبدیل می شویم. (دیگر کاربر سفید نیستیم) حالا امکان شتابدهی و منتوری ایده های موجود در سایت ایده لینک و دریافت ایده هایی که بر اساس تشخیص خود ایده پرداز به شتابدهی و مشاور نیاز دارند، از طرف سیستم ایده لینک برای ما فراهم خواهد بود. حالا هم خود می توانیم اقدام به انتخاب ایده های مورد نظر خود کنیم (آیکن شتابدهی کنار ایده را انتخاب کنیم) و یا بدون صرف وقت، منتظر بمانیم تا سیستم ایده لینک از بین ایده های ثبت شده در ایده لینک، ایده مناسب ما را (بر اساس ویژگیهایی که مشخص کرده ایم) به ما پیشنهاد دهد و ما هر کدام از ایده ها را بعد از دیدن درخواست شتابدهی دهیم. کاربر شتابدهنده و منتور (مشاور) می تواند دسته (های) موضوعی و بعضی از ویژگیهای ایده (هایی) که می تواند شتابدهی کند را مشخص کند تا بر اساس آن، سیستم ایده لینک ایده ها را به او پیشنهاد دهد. این ویژگیها را می تواند در قسمت تنظیمات دریافت اتوماتیک بخش شتابدهی، مشخص کند. بخش تنظیمات دریافت اتوماتیک در بخش شتابدهی در صفحه پروفایل و یا با زدن دگمه بنفش رنگ "می خواهم شتابدهی کنم" در صفحه خانه، قابل دسترسی است.
16 - کاربر سبز ایده لینک کیست؟
با زدن دگمه سبز رنگ " می خواهم سرمایه گذاری کنم" و تکمیل مشخصات واقعی خود (شخص/شرکت) (لازم به ذکر است که متعهد می شویم که مشخصات واقعی و درست وارد کنیم) و مشخص کردن بازه مالی که می خواهیم سرمایه گذاری کنیم و شارژ کردن مالی حساب خود، به کاربر سرمایه گذار با چراغ سبز رنگ در کنارعکس پروفایل تبدیل می شویم. (در حال حاضر رایگان است) حالا می توانیم هم خود اقدام به انتخاب ایده های مورد نظر که در بازه مالی که مشخص کرده ایم، قرار دارند، بپردازیم (آیکن سرمایه گذاری کنار ایده را انتخاب کنیم) و هم بدون صرف وقت، منتظر بمانیم تا سیستم ایده لینک ایده های مناسب برای ما بر اساس باز مالی و ویژگیهایی که مشخص کرده ایم را بیابد و به ما در قسمت اعلان پیشنهاد دهد و ما با دیدن هر ایده و بررسی آن اگر تمایل داشتیم آن ایده را برای سرمایه گذاری، درخواست کنیم. کاربر سرمایه گذار می تواند دسته (های) موضوعی و بعضی از ویژگیهای ایده (هایی) که برای سرمایه گذاری از سیستم ایده لینک دریافت خواهد کرد را در قسمت تنظیمات دریافت اتوماتیک بخش سرمایه گذاری، مشخص کند. بخش تنظیمات دریافت اتوماتیک در بخش سرمایه گذاری در صفحه پروفایل و یا با زدن دگمه سبز رنگ "می خواهم سرمایه گذاری کنم" در صفحه خانه، قابل دسترسی است. بازه مالی سرمایه گذاری تا پایان دوره شارژ مالی حساب کاربری، قابل تغییر نیست. اما دیگر ویژگیهای ایده، قابل تغییر است. با هر بازه مالی می توان در ایده لینک حضور داشت چون ایده هایی با بازه های مالی متفاوت وجود دارند. (شخص یا شرکت) یک سرمایه گذار اگر ایده خاصی با ویژگیهای خاص برای سرمایه گذاری مد نظر دارد، می تواند فراخوان درخواست ایده خاص دهد. یک سرمایه گذار در صفحه پروفایلش در قسمت ایده پردازی قسمتی با عنوان "فراخوان دریافت ایده خاص" دارد (که برای کاربرهای دیگر این قسمت وجود ندارد) که با کلیک بر آن می تواند ایده ای را که برای سرمایه گذاری مدنظر دارد در اینجا فراخوان دهد. این فراخوان در سایت برای ایده پردازها نمایان می شود و ایده پردازها می توانند ایده های خود را در جواب این فراخوان برای سرمایه گذاری که این فراخوان را داده بفرستند.
17 - قسمت اعلانات (شکل زنگوله) ایده لینک چه اطلاعاتی به ما میدهد؟
اعلانات ایده لینک چهار قسمت دارد: • قسمت ایده پردازی: برای ایده پردازها فعال است. شامل اطلاعات مربوط به شتابدهی / سرمایه گذاری بر ایده مان توسط کاربران دیگر • قسمت شتابدهی: برای شتابدهنده ها فعال است. شامل اطلاعات مربوط به درخواست شتابدهی هایی که درخواست داده ایم. • قسمت سرمایه گذاری: برای سرمایه گذاران فعال است. شامل اطلاعات مربوط به سرمایه گذاریهایی که درخواست داده ایم. • قسمت سایر اعلانات: برای همه کاربرها فعال است که شامل : اعلان فالو (دنبال) شدن توسط کاربران دیگر. اعلان لایک شدن و امتیازدهی ایده مان ( اگر ایده ای در ایده لینک داشته باشیم ) توسط کاربران دیگر. اعلان رد یا تایید شدن ایده مان توسط ایده لینک. اعلان پیشنهادات سیستم ایده لینک برای شتابدهی. اعلان پیشنهادات سیستم ایده لینک برای سرمایه گذاری اگر اعلانی در هر قسمتی داشته باشیم یک دایره قرمز چشمک زن در کنار علامت اعلانات (شکل زنگوله) خواهد بود.
18 - فراخوان دریافت ایده خاص چیست؟
کسانی که نقش شتابدهی و یا سرمایه گذاری در ایده لینک دارند می توانند فراخوان ایده دهند. اگر از بین ایده هایی که توسط سیستم به شما پیشنهاد می شود و ایده هایی که به صورت عمومی در سایت منتشر شده است، ایده مورد نظر شما وجود ندارد می توانید در قسمت "فراخوان دریافت ایده خاص" آن را درخواست دهید. این فراخوان در سایت نمایش داده خواهد شد و ایده پردازها می توانند اگر ایده ای مناسب داشتند آن را برای شما در سایت ارسال نمایند. "فراخوان دریافت ایده خاص" در صفحه پروفایل (شکل آدمک). در قسمت ایده پردازی قرار دارد. "فراخوان دریافت ایده خاص" فقط برای کاربرانی که نقش شتابدهی و یا سرمایه گذاری را در ایده لینک فعال کرده اند وجود دارد.