راهنما

ایده لینک

ایده لینک یک شبکه متشکل از ایده پردازان، سرمایه گذاران بزرگ و کوچک، شتابدهنده ها و متخصصها، و افراد علاقمند به چالش ایده های نو و کسب و کار جدید است. این اجتماع، شامل تمام افرادی می شود که دغدغه خلاقیت در کسب و کار و کارآفرینی دارند.


هدف ایده لینک

هدف ایده لینک، جمع کردن تمام افراد در حوزه کسب و کار و کار آفرینی در یک شبکه است تا با متصل کردن این افراد به یکدیگر با توجه به نیاز آنها در راستای پیشرفت و توسعه کسب و کار گامی برداشته باشد. در واقع، ایده لینک، با هدف ایجاد ارتباط راحت و سریع بین عوامل ایده پردازی و کارآفرینی شکل گرفته است تا:

ایده پردازان و ذهنهای خلاق، دغدغه پیدا کردن سرمایه گذار و منابع لازم برای به ثمر رساندن ایده شان را نداشته باشند و بدون جستجو و صرف وقت، امکان ارتباط با سرمایه گذار، شتابدهنده و متخصص مورد نیاز آنها در سیستم ایده لینک برایشان فراهم شود. و امکان حضور و فعالیت ایده پردازان چه به صورت شخص و ایده خام، چه به صورت گروه و استارت اپ در عرصه رقابت سالم فراهم شود.

سرمایه گذارانی که به دنبال سرمایه گذاری بر ایده های نو و کسب و کارهای جدید هستند، به سادگی با حضور در ایده لینک، با ایده های مناسب برای سرمایه گذاری در دنیای امروز آشنا شوند و با مشخص کردن بازه مالی خود و برخی ویژگیهایی که از یک ایده خوب مدنظر دارند، ایده های متناسب را دریافت کنند. و امکان حضور سرمایه گذاران مختلف با سرمایه های بزرگ و کوچک در قالب شرکتهای سرمایه گذاری و حتی افراد با سرمایه های کم، در دنیای کسب و کارهای جدید فراهم باشد.

شتابدهنده ها ومتخصصانی که به دنبال کار بر روی ایده های ارزشمند و کمک به افراد ایده پرداز هستند، بتوانند به راحتی با حضور در ایده لینک ایده های جدید و قابل شتابدهی را داشته باشند. و یا حتی اگر ایده ای را شتابدهی کرده اند در ایده لینک با سرمایه گذار مناسب برای ایده شتابدهی شده، ارتباط برقرار کنند.

افراد عادی که به ایده پردازی علاقه دارند بتوانند با قرار گرفتن در محیط مناسب، ایده های جدید را ببینند، با امتیازدهی به ایده ها و تایید ایده هایی که از نظر آنها درست و خلاقانه است در روند رشد ایده ها سهیم باشند. به مرور اگر ذهن خلاقی داشته باشند ایده پردازی کنند، اگر سرمایه ای دارند سرمایه گذاری کنند و یا اگر تخصصی دارند بنا به تخصص خود به رشد ایده ها کمک کنند.

پس اگر

ایده پرداز هستید و ذهن خلاقی دارید، با ایده لینک فقط به فکر ایده پردازی و تمرکز ذهن خلاق خود بر ایده های جدید باشید و به فکر پیدا کردن سرمایه گذار و شتابدهنده و ممتخصص موردنیاز خود نباشید و آن را به بستر ایده لینک بسپارید.

شرکت سرمایه گذاری بزرگ، فردی با سرمایه زیاد و یا حتی فردی با سرمایه کم هستید، اما به دنبال به راه انداختن کسب و کار جدید و بها دادن به خلاقیت و برداشتن گامی مثبت در حرکت اقتصاد جامعه به سمت نوآوری هستید در ایده لینک حضور داشته باشید.

شرکت شتابدهی و فرد یا شرکت متخصص هستید، با ایده لینک فقط بر تخصص خود تمرکز کنید و دیگر دغدغه پیدا کردن ایده قابل شتابدهی و یا سرمایه گذار مناسب برای ایده شتابدهی شده تان را نداشته باشید.

فرد عادی خلاق و علاقمند به نوآوری هستید، ایده لینک محیطی است که می تواند شما را با ایده پردازی آشنا کند و شما نیز می توانید با حضورتان و امتیازدهی به ایده ها در این دنیای نوآوری سهیم شوید.


امکانات ایده لینک

  1. ایجاد پروفایل برای هر کاربر با مشخصات واقعی که مانند یک رزومه در دنیای ایده پردازی و کارآفرینی است
  2. ثبت ایده در ایده لینک با کد یکتا
  3. دیدن ایده های مختلف و آشنا شدن با شیوه های ارایه ایده و دانستن موضوعات به روز و پرمخاطب ایده پردازی از دید کاربران عادی، شتابدهنده ها (شرکتهای شتابدهی و مراکز رشد یا افراد و شرکتهای متخصص) و سرمایه گذاران یا حتی خود ایده پردازان
  4. جستجوی ایده ها و پروفایل کاربران مختلف با معیارها و فیلترهای متعدد
  5. اتصال و ارتباط اتوماتیک ایده پرداز-شتابدهنده (شرکت شتابدهی)، ایده پرداز-شتابدهنده (متخصص)، ایده پرداز-سرمایه گذار و حتی شتابدهنده-سرمایه گذار بر اساس درخواستهایشان؛ که این مهمترین امکان ایده لینک است که آن را از سیستمهای مشابه متمایز می کند. بر اساس این ویژگی ایده لینک، کاربران بدون اینکه وقتی صرف کنند و یا جستجویی انجام دهند، موارد مناسب برای انتخاب را از ایده لینک از بین موارد ثبت شده در سیستم ایده لینک دریافت می کنند.
  6. ارسال ایمیل یادآوری به کاربران تا کاربران ایده لینک هیچ کدام ازفرصتهای مناسب را از دست ندهند
  7. مشخص شدن ایده های برتر از جنبه های مختلف از دید کاربران


قوانین ایده لینکنحوه کار با ایده لینک

بعد از ورود به سایت ایده لینک با هر کدام از آدرسهای

idehlink.com

idehlink.ir

ideh-link.com
ideh-link.ir

idelink.ir

در ابتدا باید با آدرس ایمیل ثبت نام کنیم. اگر با آدرس ایمیل ثبت نام کنیم یک ایمیل خوش آمدگویی از ایده لینک دریافت می کنیم.

ایده لینک چهار نوع کاربر دارد. کاربر عادی با رنگ سفید (چراغی که کنار آیکن پروفایل قرار می گیرد سفید رنگ است)، کاربر ایده پرداز با رنگ زرد، کاربر سرمایه گذار با رنگ سبز و کاربر شتابدهنده و متخصص
با رنگ بنفش.

بعد از ثبت نام، در بدو ورود به ایده لینک، همه، کاربر عادی یا کاربر سفید ایده لینک هستیم.


اگر بخواهیم به کاربر ایده پرداز، شتابدهنده و یا سرمایه گذار تبدیل شویم باید در ابتدا در قسمت پروفایل، اطلاعات واقعی خود را وارد کنیم و با مطالعه قوانین و مقررات ایده لینک، آن را بپذیریم.

با زدن دگمه زرد رنگ "می خواهم ایده ثبت کنم" و تکمیل مشخصات واقعی خود (شخص/شرکت) (لازم به ذکر است که متعهد می شویم که مشخصات واقعی و درست وارد کنیم) به کاربر ایده پرداز و با چراغ زرد رنگ در کنار عکس پروفایل تبدیل می شویم. و می توانیم هر تعداد که خواستیم ایده ذخیره و یا ثبت کنیم. هنگام ثبت ایده، مشخص می کنیم که ایده ما نیاز به شرکت شتابدهنده / متخصص دارد و یا نیاز به سرمایه گذار و یا هر دو. بعد از ثبت ایده و تایید شدن آن توسط ایده لینک، ایده ما بر اساس انتخاب ما، یا به صورت خصوصی منتشر می شود یعنی فقط برای شتابدهنده ها/متخصصها و سرمایه گذاران ارسال می شود، و یا به صورت عمومی در سایت منتشر می شود یعنی ایده هم برای شتابدهنده ها/متخصصها و سرمایه گذاران ارسال می شود و هم برای نظردهی کاربران و شرکت در رقابت، در سایت منتشر می شود. حالا ما منتظر می مانیم تا سیستم ایده لینک، ایده ما را به شتابدهنده ها/متخصصها و سرمایه گذاران مناسب معرفی کند، و اگر شتابدهنده ها / متخصصها و سرمایه گذارهای مورد نظر درخواست شتابدهی/سرمایه گذاری برای ایده ما صادر کردند. ایده لینک، ما را از اینکه چه شتابدهنده/متخصصها و سرمایه گذارهایی درخواست داده اند، مطلع می کند و ما میتوانیم پروفایل شتابدهنده ها/سرمایه گذارها را به طور کامل ببینیم و در صورت تمایل با پذیرفتن درخواست هر کدام، به ایده لینک این اجازه را می دهیم که اطلاعات پروفایل و اطلاعات تماس ما را برای شتابدهنده/متخصص و سرمایه گذار مورد نظر ارسال کند تا آنها با ما تماس بگیرند.با زدن دگمه سبز رنگ " می خواهم سرمایه گذاری کنم" و تکمیل مشخصات واقعی خود (شخص/شرکت) (لازم به ذکر است که متعهد می شویم که مشخصات واقعی و درست وارد کنیم) و مشخص کردن بازه مالی که می خواهیم سرمایه گذاری کنیم، به کاربر سرمایه گذار با چراغ سبز رنگ در کنارعکس پروفایل تبدیل می شویم. حالا می توانیم هم خود اقدام به انتخاب ایده های مورد نظر که در بازه مالی که مشخص کرده ایم، قرار دارند، بپردازیم (آیکن سرمایه گذاری کنار ایده را انتخاب کنیم) و هم بدون صرف وقت، منتظر بمانیم تا سیستم ایده لینک ایده های مناسب برای ما بر اساس باز مالی و ویژگیهایی که در قسمت "تنظیمات دریافت اتوماتیک" مشخص کرده ایم را بیابد و به ما در قسمت اعلان پیشنهاد دهد و ما با دیدن هر ایده و بررسی آن اگر تمایل داشتیم آن ایده را برای سرمایه گذاری، درخواست کنیم.با زدن دگمه "می خواهم شتابدهی کنم" و تکمیل مشخصات واقعی خود (شخص/شرکت) (لازم به ذکر است که متعهد می شویم که مشخصات واقعی و درست وارد کنیم) به کاربر شتابدهنده و متخصص ایده لینک با چراغ بنفش در کنار عکس پروفایل تبدیل می شویم. و حالا امکان شتابدهی و منتوری ایده های موجود در سایت ایده لینک و دریافت ایده هایی که بر اساس تشخیص خود ایده پرداز به شتابدهی و تخصص ما نیاز دارند، از طرف سیستم ایده لینک برای ما فراهم خواهد بود. حالا هم خود می توانیم اقدام به انتخاب ایده های مورد نظر خود کنیم (آیکن شتابدهی کنار ایده را انتخاب کنیم) و یا بدون صرف وقت، منتظر بمانیم تا سیستم ایده لینک از بین ایده های ثبت شده در ایده لینک، ایده مناسب ما را (بر اساس ویژگیهایی که در قسمت "تنظیمات دریافت اتوماتیک" مشخص کرده ایم) به ما پیشنهاد دهد و ما هر کدام از ایده ها را بعد از دیدن، در صورت تمایل، درخواست شتابدهی دهیم.

به طور خلاصه

ایده لینک این امکان را برای افراد خلاق و ایده پرداز فراهم می کند که ایده های خود را در ایده لینک ثبت کنند و در صورت تمایل خود ایده پرداز، ایده در معرض دید سرمایه گذاران و شتابدهنده ها (شرکتهای شتابدهی و متخصصها) قرار می گیرد و یا حتی با ایده های دیگر رقابت می کند. همینطور ایده لینک، برای شتابدهنده ها و سرمایه گذاران این امکان را فراهم کرده که هم خودشان در سایت ایده لینک از بین ایده های ثبت شده با امکان جستجوی قوی که سایت ایده لینک دارد، ایده مورد نظر خود را پیدا کنند و درخواست شتابدهی یا سرمایه گذاری دهند. و هم می توانند بدون صرف وقت و جستجو، با مشخص کردن آنچه که می خواهند این امکان را به شبکه ایده لینک بدهند تا با الگوریتم قوی خود، ایده مورد نظر آنها را پیدا کرده و به آنها پیشنهاد دهد. شتابدهنده ها و سرمایه گذاران می توانند از بین ایده های پیشنهاد شده توسط سیستم ایده لینک، هر کدام را که تمایل دارند بعد از دیدن و بررسی ایده، درخواست دهند. این درخواست برای ایده پرداز متناظر ارسال شده و ایده پرداز با دیدن پروفایل و سابقه کاری شتابدهنده و سرمایه گذار، در صورت تمایل با پذیرفتن این درخواست، به ایده لینک این اجازه را می دهد که اطلاعات تماس ایده پرداز را برای شتابدهنده(شرکت شتابدهی و متخصص) و سرمایه گذار مربوطه ارسال نماید.