چرا شرکت های ژاپنی طولانیترین عمرها را دارند؟

بازگشت به صفحه مقالات
چرا شرکت های ژاپنی طولانیترین عمرها را دارند؟

شرکتهای ژاپنی را می توان به عنوان الگو در زمینه های مختلف مد نظر قرار داد. در این مقاله ایده لینک به این موضوع می پردازیم که چرا شرکتهای ژاپنی طولانیترین عمرها را در بین شرکتها در جهان دارند. اگر می خواهیم شرکتی با عمر طولانی داشته باشیم به این نکات توجه داشته باشیم.


1. اعتماد:

این شرکت ها اولین هنرشان ایجاد اعتماد بوده است. آنها توانسته بودند اعتمادی گسترده و عمیق در درون شرکت یعنی بین تمامی کارمندان و مدیران و همچنین در جامعه یعنی بین مشتریان و کلیه مخاطبان و ذینفعان به وجود بیاورند.


2. سایز و حجم شرکت مهم نیست:

برخلاف بسیاری از استراتژیهای مطرح در دنیا که تشویق به گسترش شرکت در صنایع مختلف و مرتبط می‌کنند. گروه تحقیقاتی متوجه شدند که مهم حرکتی پایدار و مستمر است و عرض و طول شرکت در طول عمر شرکتها تاثیری ندارد. به عبارت دیگر رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.


3. استقلال مالی :

اغلب این شرکت‌ها تمایلی به بدهکاری به بانک‌ها نداشته اند و در واقع تمام تلاششان را روی جذب سرمایه‌گذار مستقیم و درونی شرکت گذاشته‌اند. وارن بافت هم استقلال مالی و استفاده نکردن از تسهیلات بانکی را از عوامل موفقیت خود می‌دانند. این را هم اضافه کنیم که از آقای اسدالله عسگر اولادی هم شنیده شده است که یکی از عوامل موفقیت خویش را استفاده نکردن از تسهیلات بانکی می‌داند.


4. فعالیت در بازارهای خاص:

این شرکت ها تلاش کرده اند به پشتوانه نیروهای خلاق متبحرشان در بازارهای خاص و شاید کوچک با حاشیه سود بالا و مطمئن فعالیت کنند. در واقع اغلب شرکتها در قسمت اقیانوس آبی در حال گذران امور بوده اند تا اقیانوس قرمز.


5. ثبات کشوری و سیاسی:

ثبات کشوری و سیاسی هم از مهمترین شاخص های طول عمر بالای شرکت های ژاپنی به شمار می رود.


6. پایداری و استمرار فعالیت شرکت:

آخرین عامل که بسیار مهم است در این خلاصه می‌شود که آنها همواره به فکر پایداری و استمرار فعالیت شرکت هستند و فعالیت شرکت و اعتبار آن را فدای سودهای کلان ولی کوتاه مدت نمی کنند.


نویسنده / گردآورنده: مرضیه شهرآبادی

کلمات کلیدی چرا شرکت های ژاپنی طولانیترین عمرها را دارند؟ شرکتی با عمر طولانی طول عمر طولانی شرکتهای ژاپنی