ارزش ایده ام را چگونه تعیین کنم؟

بازگشت به صفحه مقالات
ارزش ایده ام را چگونه تعیین کنم؟

برای تعیین ارزش ایده، در ادامه ۷ سوالی را که مایک کوچ، کارآفرین برتر، در مواجهه با ایده‌های کارآفرینی می‌پرسد اشاره می کنیم. به عقیده او اگر تعداد پاسخ‌های منفی ما به سوال‌های مطرح شده خیلی زیاد باشد بهتر است قید ایده را بزنیم. در این مقاله ایده لینک به این موارد می پردازیم:


سوال اول: این کسب و کار با سبک زندگی‌مان تناسب دارد؟

ما زندگی نمی‌کنیم تا کار کنیم، بلکه کار می‌کنیم تا زندگی کنیم. با این حال خیلی از کارآفرینان خلاف این نظر را دارند. آن‌ها عاشق کارشان هستند و به نوعی با کارشان ازدواج کرده‌اند تا همیشه کنار هم باشند. برای چنین اشخاصی کار همه چیز است. چنین کارآفرینان معمولا کسب و کارهای موفق در سطح ملی و جهانی دارند; مانند فیس‌بوک، اپل، گوگل و امثال آن‌ها. اما خوشبختانه بسیاری از کسب و کارها هستند که به موسس‌شان فرصت زندگی کردن هم می‌دهند.

اگر دوست داریم از همه‌ی جنبه‌های زندگی‌مان بهره ببریم، هنگام مواجهه با ایده های کارآفرینی‌ جدید از خودمان بپرسیم: آیا باید تمام وقت و انرژی خود را صرف اجرایی کردن‌ ایده‌ام بکنم و یا زمانی هم برای استراحت و تفریح باقی می‌ماند؟


سوال دوم: آیا برای محصول‌مان تقاضایی وجود دارد؟

ایجاد محصول یا خدمتی جدید دشوار است اما سخت‌تر از آن ایجاد نیاز برای آن محصول یا خدمت است. فرآیند ایجاد نیازی که تا قبل از آن وجود نداشته بسیار آهسته، پرهزینه و دشوار است. با این حال گاهی هم ارزشش را دارد.

اپل یکی از کمپانی‌هایی است که در این زمینه بسیار موفق عملکرده است. این موضوع به این بستگی دارد که ما چقدر توانایی استیو جابز شدن داشته باشیم.


سوال سوم: آیا ارزش پیشنهادی‌ ما منحصر به فرد است؟

آیا این ایده کارآفرینی که ما داریم تا به حال به فکر هیچ‌کس نرسیده است؟ خب شاید ما اینطور فکر کنیم ولی احتمال چنین چیزی بسیار کم است. یعنی اینکه ایده‌ی کارآفرینی ما به احتمال زیاد جایی در گوشه‌ای از این کره خاکی در حال اجرایی شدن است یا اینکه تا به حال اجرایی شده و ما بی‌خبریم.

ناراحت نباشیم! این افراد سد راه ما نیستند آن‌ها فقط رقیب‌مان هستند. اگر ارزش پیشنهادی منحصر به فردی داشته باشیم اصلا نگران رقبا نباشیم.


سوال چهارم: آیا بازاریابی اینترنتی می‌تواند به رشد کسب و کار ما کمک کند؟

اینترنت و شبکه‌های اجتماعی فقط برای بازی و سرگرمی نیستند. زمانی که ما در حال سرگرمی و خندیدن در تلگرام هستیم، افراد زیادی در تلاشند تا به وسیله همین شبکه‌ها، کسب و کارشان را توسعه دهند.

این یک صحبت جدی است! اینترنت ارزان‌ترین و سریع‌ترین کانال‌ تبلیغاتی در دنیای امروز ماست. اگر فکر می‌کنیم برای تبلیغات‌ نمی‌توان روی کمک اینترنت حساب کرد، در آینده بازاریابی محصول‌مان بسیار دشوار خواهد بود.


سوال پنجم: آیا می‌توانیم روی فروشمان حساب کنیم؟

کارآفرینان برتر می‌دانند که کسب و کارها، کوچک و موفق ایجاد می‌شوند، رشد می‌کنند و زمانی که به بلوغ میرسند توسط شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ حمایت یا خریداری می‌شوند. آیا فکر می‌کنیم ایده‌ی ما هم این قابلیت را دارد؟


سوال ششم: آیا از اجرایی کردن ایده‌مان لذت می‌بریم؟

آیا تا به حال کارمند بوده‌ایم؟ کارمند بودن معمولا یکی از کسل کننده‌ترین شغل‌های در دنیاست حتی اگر پول زیادی در بیاوریم. دلیلش را همه می‌دانیم: جذاب نبودن کار. در دنیای کسب و کار هم همیشه و همه‌جا حرف بر سر پول درآوردن است. پول محرک مهمی برای راه اندازی هر کسب و کاری است ولی این همه ماجرا نیست. اگر قرار است برای اجرایی کردن ایده‌مان هر روز و هر هفته ساعت‌های زیادی وقت صرف کنیم باید از این‌ کار لذت ببریم. کارآفرینی در واقع دنبال کردن علاقه واقعی‌مان است. اگر لذت و هیجانی در کار نباشد بهتر است همان راه بی دردسر کارمندی را در پیش بگیریم.


سوال هفتم: آیا صبرمان زیاد است؟

بیل گیتس همیشه بیل گیتس بوده است اما همیشه ثروتمند نبوده. بیل گیتس و بقیه‌ی کارآفرینان برتر جهان، راه دور و درازی را طی کردند تا به این جا رسیدند. اغلب کارآفرینان شکست خورده، افراد خیلی عجول هستند و اگر در مدت کوتاهی نتیجه‌ی مطلوبی کسب نکنند به سرعت ناامید و دل‌زده می‌شوند.

خلاصه اینکه اگر ما هم شش ماهه به دنیا آمده‌ایم، یا باید تغییر کنیم یا قید کارآفرینی را بزنیم. بیشتر کسب و کارها، برای موفقیت، به سال‌ها زمان نیاز دارند.

فرق کارآفرینان برتر با کارآفرینان دیگر چیست؟ شاید بگوییم که آن‌ها خیلی کار می‌کنند. درست است. اما مهم‌ترین وجه تمایز کارآفرینان برتر در ویژگی‌های شخصیتی‌شان است. کارآفرینان برتر ویژگی‌های خاصی دارند: خلاق، جسور، ریسک پذیر و خیلی چیزهای دیگر. اما علاوه بر تمام این‌ها ” آن‌ها با خودشان صادق هستند “. کارآفرینان برتر، اگر ایده‌ای ارزش دنبال کردن را نداشته باشد، حتی اگر به آن ایده شدیدا علاقمند باشند، آن را کنار می‌گذارند و به راه‌شان ادامه می‌دهند.


نویسنده / گردآورنده: سروش یوسفی

کلمات کلیدی ارزش ایده تعیین ارزش ایده ایده لینک